Staff 2018-2019

Position Staff member Role
Headteacher Bunmi Richards Leadership
Deputy Headteacher/SENCO Julia Humble Leadership
Deputy Headteacher Alastair Anderson Leadership
Assistant Head/ UKS2 Senior Manager/ Mathematics Leader Amy Goodridge Leadership
 
FS & Year 1 Senior Manager/ Phonics Leader Sarah Ahmad-Banks Hedgehogs Class Teacher
Year 2 Senior Manager/ Healthy Schools Leader Elaine Savizon Owls Class Teacher
LKS2 Senior Manager/ ICT Leader Debbie McKenzie-Arday Starfish Class Teacher
UKS2 Senior Manager/ Science and EMA Leader Marian Waldron Dolphins Class Teacher
 
Art/Display Leader Melanie Jakobschuk Badgers Class Teacher
Healthy Schools Leader Diana Carter Foxes Class Teacher
Literacy Leader James Tristram Seahorses Class Teacher
MFL Leader & Bilingual Curriculum Leader Phillip Yorke Sharks Class Teacher
Nursery Lead Teacher Susan Diment Zebras Class Teacher
Music Leader Adam Seakens Whales Class Teacher
Teacher Claire McCarthy Tigers Class Teacher
Teacher Nathan Bisnouth Turtles Class Teacher
Teacher Sebastien Andrieux Leopards Class Teacher
Teacher Lydia Rudman Seals Class Teacher
Teacher Brigitte Eugster Penguins Class Teacher
 
Early Years Professional/Giraffes Room Manager Belinda Botchway Giraffes Class
Giraffes Room Manager Victoria Dickson Giraffes Class
Teaching and Learning Assistant & Parent Worker Vicki Majali Hedgehogs Class
Parent Worker/ First Aid Leader Beverly Irvin All key stages
Learning Mentor Anna Di-Doi All key stages
Learning Mentor/PE Coach Niv Dovrat KS1 & 2
Apprentice Andrew Banfield EYFS/KS1
 
Support Staff Christine Fuller EYFS
Support Staff Sue Gellard EYFS
Support Staff Eva Fontenelle EYFS
Support Staff Nathalie Pichard EYFS/Cover
Support Staff Nathalie Bonal EYFS/KS1
Support Staff Staecha-Dee Thorpe Giraffe Class
Support Staff Elizabeth Porter Giraffe Class
Support Staff Hayley Gregory KS1
Support Staff Meriem Benrahal KS1
Support Staff Raquel Dansoh KS1
Support Staff Marcella Valenzuela KS1
Support Staff Myriam Daba KS2
Support Staff Fabienne Mitchell KS2
Support Staff Alex Spencer KS2
Support Staff Naomi Blake KS2
Support Staff Leanne Fraser KS2
Support Staff Sue Mckoy KS2
Support Staff Dawn Gallagher KS2
Support Staff Anna Harvey KS2
Support Staff Samson Coupland KS2
Support Staff Najat Ziani KS2
 
School Business Manager Christine Imms Administration
Finance Officer Vivienne Graham Administration
Bilingual Admin & Finance Support Officer Jennifer Parmenter Administration
Administrator Debbie Stocker Administration
Administrative Assistant Kayley Bell Administration
 
Premises Officer John Furneaux Maintenance
Premises Officer Brian Imms Maintenance
ICT Technical Support Delroy Dyer

 

Breakfast Club/After School Club Cynthia Mawson BC/ASC
Breakfast Club/After School Club Ricardo Marie Sainte BC/ASC
Breakfast Club/After School Club Fallon Wilson BC/ASC
Breakfast Club/After School Club Omar MacIntosh BC/ASC
Apprentice/ After School Club Andrew Banfield KS1/2/ASC